Mężczyźni to stworzenia, które wolą komunikować się w sposób bezpośredni: proste i krótkie komunikaty, bezpośrednie wypowiedzi, komunikacja werbalna, tak lub nie. Kobiety zdecydowanie bardziej lubią manipulację, przekazywanie tego, co myślą pomiędzy wierszami i nawet jeśli już zdecydują się coś powiedzieć bezpośrednio, niejednokrotnie na myśli mają coś zupełnie innego niż to, co właśnie powiedziały.

Każdy, kto kiedykolwiek był na randce, doskonale wie, że nie „nie” wcale nie znaczy „nie”, bo w najgorszym razie jest to „być może”. Pod warunkiem oczywiście, że temu „nie” towarzyszy odpowiedni uśmiech. I tutaj dochodzimy do tego, co jest właściwym tematem tego tekstu. Kobiece uśmiechy, czyli ważny element języka ciała, który zwykle mówi więcej niż słowa, chociaż mężczyźni zwykle gubią się w tym totalnie.

Język ciała

Flirt jest zawsze sposobem na przesuwanie granic tabu. W końcu na starcie jesteśmy dwójką zupełnie nieznanych sobie osób, które oddzielone są wieloma barierami przeróżnych konwenansów. Efektem tego jest to, że teoretycznie powinniśmy siedzieć w solidnej odległości od siebie i rozmawiać o pogodzie. Nie o to oczywiście chodzi.

Mężczyźni przełamują kolejne bariery poprzez swoje słowa i dowcipy, a kobiety wysyłają do nich sygnały poprzez odpowiednie mechanizmy języka ciała i w ten sposób niczym zawiadowca na stacji kolejowej, wpuszczają panów na właściwe tory. Uśmiech to w zasadzie jedyny sygnał, który mężczyźni są w stanie jako tako odczytywać, więc nie można się dziwić, że kobiety wykorzystują go w bardzo szerokim zakresie.

Jak uśmiechają się panie?

Portal randkowy dla kobiet jest czasami miejscem przynajmniej na początku trochę kłopotliwym, ponieważ dostępne tam randki internetowe znacznie utrudniają komunikowanie się językiem ciała i trzeba się odsłaniać poprzez słowa. Dlatego na portalach randkowych króluje zawsze podstawowy, szczery i serdeczny uśmiech, który zobaczymy na zdjęciach profilowych. Taki uśmiech zaprasza do rozmowy, poznania się.

W czasie pierwszego spotkania pojawić się już może uśmiech figlarny. Jest to zaproszenie do czegoś więcej, swoiste zielone światło dla mężczyzny do stawiania może i niepewnych, ale jakichś kroków.

Zazwyczaj uśmiech figlarny jest używany naprzemiennie z uśmiechem tajemniczym. Lekko uniesione kąciki ust pokazują, że coś jest na rzeczy, ale nie mówią konkretnie co. Taki uśmiech wzbudza zainteresowanie.

Z kolei uśmiech pruderyjny, ukoronowanie flirtu, to sygnał, że oficjalnie wcale nie chce tego, czego oficjalnie bardzo pragnie.